Önemli değişiklik: Metrobüs tabelalarındaki kodlar kalkıyor

0
134

İstanbul ulaşımında kilit konumda bulunan ve en fazla kullanılan metrobüslerdeki ’34AS, 34G, 34Z, 34BZ’ gibi kodlar, 26 ocak salı itibariyle tarihe karışıyor. Kullanılmayacak olan bu kodlar yerine, metrobüs aracının gideceği istasyonun adının yazılacağı belirtildi.

İstanbul’un en yoğun toplu ulaşım aracı olan Metrobüslerin tabelalarında güncelleme yapıldı. İETT Genel Müdürlüğü, yolcuların konforunu düşünerek ve farklı bir hizmet sunmak amacıyla, aktarma sayılarını azaltmak için harekete geçti.

Yapılan yeni sefer planlaması sayesinde günlük kat edilen mesafe 18 bin kilometre artırıldı. Aktarma noktalarında hat numaralarından kaynaklı karışıklığı önlemek ve işleyişi hızlandırmak için tabelalarda da güncelleme yapılması kararı alındı.

’34AS’ , ’34BZ’ KODLARI TARİH OLUYOR

Metrobüs hattını kullanan yolcuların en çok tercih ettiği 34AS ve 34BZ kodları da artık tarihe karışıyor. Tabelalarda 34AS, 34G, 34Z, 34BZ gibi kodlar yerine Metrobüs aracı hangi istasyona karar gidecekse o istasyonun adı yazılacak.

26 OCAK SALI GÜNÜ BAŞLAYACAK

Yani; Beylikdüzü, Avcılar, Cevizlibağ, Bayrampaşa, Zincirlikuyu ve Söğütlüçeşme yazıları, metrobüs otobüslerinin tabelalarında yerini alacak. Uygulama, 26 Ocak Salı günü başlayacak.

Kaynak:Acunn.com

Bir Cevap Yazın