Google Arama Sonuçlarında Yeni Özellik!

0
40

Bir süredir sonlandırdığı projeleri ile gündeme gelen Google, bu kez yeni bir özellik ile karşımıza çıktı. Kullanıcıların daha fazla bilgiye erişmesini sağlayan şirket, Bu Sonuç Hakkında (About This Result) adını verdiği özelliği için tanıtım metni yayınladı.

Google Bu Sonuç Hakkında özelliği nasıl kullanılır?

Ürün Müdürü JK Kearns, bugün itibarı ile kullanıcılara sunulan yeni özellik ile ilgili blog yayımladı. Geliştirilen özellik, kullanıcıların ziyaret ettikleri web siteleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlıyor.

Bu sayede kullanıcıların hangi sitelerin daha güvenilir olduğunu anlayabileceklerini belirten Kearns, ‘Bugünden itibaren, Google’daki çoğu sonucun yanında sonuç ve bilgilerin nereden geldiği hakkında daha fazla şey öğrenebileceksiniz. Sonuçların sağında bulunan üç noktaya tıklayarak detaylı bilgi edinebilir, hangi sitelerin araştırmanız için daha yararlı olacağını öğrenebilirsiniz. ‘ ifadelerini kullandı.

Arama sonuçlarında listelenen web sitesi hakkında Wikipedia’da bilgi varsa direkt olarak Wikipedia sonucunu görmeniz mümkün. Ayrıca web sitesinde yer alan site açıklamasının bulunacağı sekmede sitelerin bağlantı tiplerinin güvenilir olup olmadığı da yer alacak.

Kaynak:Haber 365

 

Bir Cevap Yazın