Evden çalışanlara doğru laptop seçimi için 5 ipucu

0
129

2020 pandemisiyle beraber iş ve eğitim hayatımızda ev odaklı çalışma modelini keşfettik. Üstelik pandemi geçtiğinde de bu sistemin kalıcı olduğunu anladık. Peki ama evde sağlıklı bir çalışma ortamı kurmak için ihtiyacımız olan doğru laptop nedir?

Aşılanmalar başlasa da, pandemiyi yensek de dünya evden çalışma sisteminden artık vazgeçmek istemiyor. Eğitim kurumları da sonunda yüz yüze eğitime geçecek ancak pandemide edindiğimiz deneyimle eğitim hayatı da artık dönemsel virüslerin okullarda yaygınlaşmasını engelleyecek sosyal mesafe şartlarında devam edecek. Okullar, üniversiteler, daha fazla ev odaklı bir eğitim sistem uygulayacaklar. Peki, 2021 ile beraber başlayacak yeni hibrit hayat düzeninde, hem evde hem ofiste hem de okulda yanımızda olacak laptopları seçerken hangi kriterlere dikkat etmeliyiz? İşte 5 altın tavsiyemiz.

1. Dizüstü bilgisayarınız yük olmasın, hayatınızın parçası olsun

Hafif ve ince formlu, taşıması kolay ama performansı yüksek bir dizüstü bilgisayar ilk tercihiniz olmalıdır. Ancak bu bilgisayar aynı zamanda güçlü bağlantı kabiliyetlerine sahip olmalı, diğer dijital cihazlarla kolayca bağlantı kurulmalı. Böylece cihazlar arasında dosya alışverişini hızlıca gerçekleştirebilmeli. Elbette, gerektiğine bir monitöre veya TV ekranına da kolayca görüntü aktarabiliyor olmalı.

 2. Ürününün arkasında duran bir marka

Müşterilerinize iş yetiştirmek durumunda olduğunuz bir süreçte, dizüstü bilgisayarınızdaki teknik sorunlarla boğuşmak ve bu sorunların çözümü için muhatap bulamamak en büyük kabusunuza dönüşebilir. Oysa, bilgisayarlarını sattıktan sonra da takip eden, müşterilerine güçlü destek veren, güçlü yazılımları ve teknik ekibiyle bilgisayarlarının arkasında duran bir markanın desteği çok önemlidir. Satın alacağınız dizüstü bilgisayar sadece fiziksel bir donanım değildir. Yazılımından teknik servisine kadar komple bir hizmettir. Bu hizmetin bir ayağındaki aksama, çok önemli iş bağlantılarınızı kaybetmenize neden olabilir.

 3. İş arkadaşlarınızla senkronize olan yazılımlar

Dizüstü bilgisayarınızın üzerinde işletim sistemi olmadan gelmesi, şirketinizin tüm diğer iş arkadaşlarınızla uyumlu olan doğru işletim sistemini ve doğru uygulamaları kurabilmesi için önemlidir. Böylece IT ekibiniz, evinizden çalışırken uyumsuzluk sorunu çıkaran dosyalar gibi problemlerle işlerin aksamasına izin vermeden size ofisinizdeki teknik kolaylığı sağlayabilir.

 4.  Güvenlik ve teknik destek sizin uzmanlık alanınız olmak zorunda değil

Dijital çağın en ciddi sorunu, dijital güvenlik açıkları olabilir. Eski bilgisayarlar ne yazık ki günümüzün dijital güvenlik standartlarını sağlayamıyorlar. Şirketinizin ofisinde çalışırken IT ekibinizin kurduğu güçlü güvenlik şemsiyesi altında, saldırılardan haberiniz bile olmadan güven içinde işinizi yapıyor olabilirsiniz ama evinizde çalışırken dijital güvenliğiniz için ekstra önlemler almak zorunda kalabilirsiniz. Oysa bu başlı başına bir uzmanlık işidir ve sizin bir güvenlik uzmanı olmanız gerekmiyor. Dizüstü bilgisayarınız uzaktan erişim ve fabrika çıkışı hazır gelen dahili güvenlik uygulamalarıyla, her zaman kullanıma hazır ve güvenli bir şekilde işinizi yapmanıza fırsat tanımalıdır.

 5. İhtiyacınız olan dizüstü bilgisayar: HP EliteBook 840 G7

HP, dünyanın en güvenli ve kullanışlı dizüstü bilgisayarı olarak HP EliteBook 840 G7 modelini tasarladı. Intel® Core™ i5 işlemci veya Intel® Core™ i7 işlemciden güç alan HP EliteBook 840 G7 hafif ve ince tasarımıyla kullanıcıya yük olmadan yüksek performans ve uzun pil süresi sağlıyor.

FreeDOS işletim sistemiyle gelen HP EliteBook 840 G7 böylece kullanıcıların veya IT servislerinin, cihaza kendi istedikleri işletim sistemini kurma özgürlüğünü tanıyarak tüm şirket çalışanlarının senkronize olmasına imkan tanıyor.

HP’nin güçlü yazılımlarıyla gelen bilgisayarda HP Connection Optimizer, HP Image Assistant, HP Hotkey Support, HP Gürültü Önleme Yazılımı, HP Support Assistant, HP JumpStarts, HP WorkWell uygulamaları bulunuyor. IT ekibinin müdahalesi gerektiğinde uzaktan erişime kolayca açılabilen dizüstü bilgisayar 8 GB DDR4-2666 SDRAM ve 256 GB PCIe NVMe SSD donanımlarına da sahip.

Bir Cevap Yazın