Twitter Yeni Yatırımı Revue’yu Tanıttı!

0
42

Twitter yazarlar için bir kazanç kapısı olarak ifade edilen Hollanda merkezli REvue isimli platformu satın aldığını ve yeni bir yatırım gerçekleştirdiğini duyurdu.

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter son zamanlarda ağını genişletmek ve yeni yatırımlarla zenginleştirmek istediğini duyurmuştu. Bunun ardından attığı yeni bir adımla Revue’yü satın aldığını açıkladı. Revue Hollanda merkezli bir şirket olarak ifade ediliyor. Yazarların kendi bültenlerini hazırlayıp eş zamanlı olarak yayınlamalarına imkan sunan bir şirket olarak biliniyor.

Twitter, Revue Yatırımını Açıkladı!

Twitter tarafından konu hakkında yeni bir tanıtım yazısı yayınlandı. Bu tanıtım yazısı ile birlikte Revue Pro özelliklerini kapsayan tüm hesapların yeni dönemde ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulduğu belirtildi. Ücretli olan bültenlerden kesilen payın ise bu süreçte yüzde 5 oranında düşürülmesine karar verildi. Daha önce de ücretli bir platform olan ve yazarların para kazanmasını sağlayan bu platformlarda Twitter tarafından yapılan yatırımın ardından yazarların daha büyük bir gelir elde edebileceği belirtildi.

Twitter bu süreçte yatırım almaya devam edeceğini duyurdu. Revue için kendi servislerini geliştirmek adına kendi ekibini kullanacağı açıklaması da yapıldı. Yapılan yatırım sonrasında ekibin biraz daha geliştirilmesi planlanıyor. Twitter, bazı sosyal medya platformlarına göre daha stabil ve az bir kullanıcı sayısına sahip olmakla birlikte daha önce yanıltıcı bilgi paylaşımlarının da yapılmaması ve yanlış bilgilendirmelerin gerçekleştirilmemesi için Birdwatch isimli servisin duyurusunu gerçekleştirmişti. Yeni dönemde sosyal medya platformundan daha büyük yatırım haberlerinin gelmesi de bekleniyor.

Kaynak:Teknogaste

Bir Cevap Yazın