HP’den konfor ve güvenliği bir araya getiren dizüstü

0
56

Koronavirüs salgınının ortaya çıkmasından sonra bilgisayar satışlarında rekor seviyelere gelindi. Zira uzaktan çalışamaya geçildiğinde insanların büyük bir bölümü ofislerindeki masaüstü bilgisayarları eve götüremedi. Bu kapsamda gönül rahatlığıyla alınabilecek bilgisayarlardan birisi de: HP Elitebook 840 G7

HP EliteBook 840 G7 güvenlik ve konforu ön planda tutuyor

14 inç büyüklüğündeki ekranı ve birçok dizüstü bilgisayara kıyasla boyutları sayesinde rahatça taşınabilen EliteBook 840 G7, yüzde 85 ekran/gövde oranına sahip. 10. nesil Intel® Core™ i7 işlemci veya Intel® Core™ i5 işlemci ile gelen bilgisayarda, 64 GB’a kadar DDR4 RAM seçeneği sunuluyor. 14 inçlik ekran Full HD çözünürlük sunarken, 128 GB’dan 1 TB’a kadar depolama seçeneği bulunuyor.

Dokunmatik ekran sayesinde bir toplantı sırasında vurgulamak istediğiniz bölümü kolaya işaretleyebilir, çizim yapabilir veya doğrudan ekrana not alabilirsiniz. Üstelik cihazın klavyesi sessiz yapısı ile kütüphane gibi toplu alanlarda çalışırken veya bir toplantıda not alırken diğer insanların rahatsız olmasının önüne geçiyor.

Hem kişisel hem de kurumsal verilerin gizliliği kritik öneme sahip. Yazılımsal taraftaki güvenlik önlemlerinin yanı sıra günlük hayattaki açıklara da oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Yanınızda oturan kişinin ekrandakileri görmesi bunun en iyi örneklerinden birisi.

Ekranınıza bakılması sorun olmaktan çıkıyor

Yine isteğe bağlı olarak sunulan HP Sure View Reflect ile ekrana yandan bakıldığında bakır bir yansıtıcı yüzey oluşturarak ekranın okunamayacak şekilde görünmesini sağlanıyor.

EliteBook 840 G7’yi isteğe bağlı olarak dahili 4G LTE modemle alabiliyorsunuz. Bu sayede herhangi bir kablosuz veya kablolu bağlantıya ihtiyaç duymadan doğrudan internete bağlanmanız mümkün hale geliyor. Buna ek olarak Wi-Fi 6 teknolojisi sayesinde kablosuz bir ağa bağlandığınızda sunulan maksimum hıza çıkabiliyorsunuz.

Kaynak:Shift Delete

Bir Cevap Yazın