Küçük Ekranlı MacBook Air Ürünü Geliyor

xl_macbook-air-2013-lead-624

Apple‘ın oldukça beğenilen diz üstü bilgisayarı MacBook Air yeni modeli ile müşterilerinin beğenisine sunuluyor. 12 inç ekrana sahip olacak yeni Macbook Air ile ilgili bilgiler netleşmeye başladı.

Apple’nin 3. çeyrekte seri üretime başlayacağı ile ilgili gelen haberlere göre 11 ve 13 inç Macbook Air’lerin arasındaki boşluğu kapatmak için 12 inç’lik bir ekrana sahip olan Macbook Air 12 inç modelini piyasaya süreceği bildirildi. Apple’nin bu ürünü çıkarmaktaki amacı aslında iPad cihazlarının boyutunun 11 inçlik Macbook Air’lere yakın olması ve bu yüzden Macbook Air satışlarının etkilendiği gerçeği. Bu yüzden Macbook Air satışlarını devam ettirirken aynı zamanda iPad cihazlarına olan taleplerinde karşılanması için böyle bir yola girdiğini söyleyebiliriz.

Öte yandan Macbook Air 12 inç modelinde hem tasarım hemde performans bakımından değişikliklere gidildiğide öne sürülmekte. Ekran konusunda değişiklik yapması beklenen Apple’nin Macbook Air 12 inç modellerinde Retina ekran kullanacağı yönünde bilgiler gelmekte.

Kaynak: veteknoloji

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.