Instagram Tasarımını Değiştirdi

Instagram Tasarımını Değiştirdi

Gün geçtikçe internet sitelerinde tasarımlarda değişmeye başlıyor. Öncelerinde popüler olan dolu dolu ve biraz kalabalık tasarımların gözden düşmesiyle sade tasarımların yükselişlere geçmesi sonucunda Instagram da kendi web arayüzünü çok daha sade hale getirdi.

Gün geçtikçe internet sitelerinde tasarımlarda değişmeye başlıyor. Öncelerinde popüler olan dolu dolu ve biraz kalabalık tasarımların gözden düşmesiyle sade tasarımların yükselişlere geçmesi sonucunda Instagram da kendi web arayüzünü çok daha sade hale getirdi.

Önümüzdeki haftaya kadar tüm kullanıcıları için ulaşacağını açıklayan Instagram yetkilileri tasarımın daha da iyileşmesi için elinden gelenleri yaptıklarını dile getirdi. Site arayüzündeki fotoğrafların toplu bir görünüm yerine daha da büyük resimlerin yerleştirildiği görülen Instagram‘da ek olarak profil resimleri artık kare değik, Kenarlaı yuvarlak bir görünüm içierisinde olacak. Resimler büyüdüğü için tek bir sırada fotoğraflar yerine fotoğraf sıralanmış.

Ek olarak mobil arayüz de bu değişikliğe ayak uydurarak Instagram‘ın eski mavi rengi yerine oldukça beyaz renk tonlarından yararlanmış. 2012 yılından bu yada ilk olarak büyük bir tasarımsal değişiklik olacak olan bu yeni arayüz dile getirdiğimiz gibi yaklşaık bir hafta içerisinde tüm kullanıcılara sorunsuz bir şekilde ulaşıcak

Yazar Hakkında

Benzer yazılar