Google’dan kendimi nasıl silerim?

Google

Google içeriklerinde görünmemek için yapılması gerekenler

Bilgi güvenliği ve bilgi paylaşımındaki güvenlik açıklıkları son dönemde büyük önem kazanmıştır. Sosyal medya dediğimiz Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağların kullanımı arttıkça istemediğiniz bir ortamda istemediğiniz bir şekilde kendimizi görme riski ile karşı karşıyayız. Peki böyle bir durumla karşılaşıldığında ne yapmak gerekir?

Böyle bir durumda öncelikle kişisel olarak konuyla ilgili BTK’ya başvuruda bulunup yerel mahkemeden internet sitesinin kapatılması yada o içeriğe erişiminin engellenmesi kararını çıkartabiliyorsunuz. Bu noktadan sonra sizinle ile ilgili kötü içeriklerin Google aramalarından kaldırılması içinde bir yol var.

Bunun için buradaki linke tıklayarak Google’ın bilgi kaldırma sayfasına yönlendirilmeniz gerekiyor. Daha sonra ilgili alanları doldurarak Google’a neden bu içeriğin kaldırılması gerektiğini doğru anlaşılabilir bir şekilde açıklamanız gerekmektedir.

google1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buraya tıklayarak Google’dan içerik kaldırılmasını da talep edebiliyorsunuz. Tüm bu işlemler karışık gibi görünsede bu tarz bir durumla karşı karşıya kalırsanız biraz vaktinizi harcayarak Google’a ulaşıp mağduriyetinizi anlatabilirsiniz.

google2

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.