Google Glass, ABD’de de Satışa Çıktı

Google Glass: the Sex with Glass app is just the tip of the iceberg.

Google giyilebilir teknoloji konusundaki ilk çalışması olan Google Glass ürününü uzun süren test aşamasından sonra ABD’de resmen satışa sundu.

2012 yılında ilk olarak Google I/O Geliştiriciler Konferansında tanıtımını yaptığı Google Glass gözlüğünün üzerinden 2 yıl geçti ve ürün resmi olarak satışa sunuldu. İlk olarak sadece Ameria Birleşik Devletlerinde satışa sunulan Google Glass ürünleri daha sonra diğer ülkelerde de belirli zaman dilimlerinde satışa sunulacak. Stok sorunu yaşayan Google stoklarında yeterli sayıya ulaşır ulaşmaz Amerikada ürünü kullanıcılarla buluşturmaya başladı.

Google Glass ürünü satışa sunulduktan sonra oldukça yoğun ilgi görerek bir çok kişi tarafından satın alındı. Ülkemizde ne zaman satılacağı konusunda henüz net bir bilgi yokken tahminlerimize göre 2-3 ay içerisinde Google Glass gözlükleri Türkiye’de de satışa sunulacak.

Google Glass Gözlüğü ile ilgili özellikler oldukça farklı. Uzun süren testler sonucunda oldukça başarılı bir şekilde piyasaya sürülen özelliklerine kısaca göz atacak olursak;

+ Android İşletim Sistemi
+ HD Video Kaydı yapabilen 5MP kamera
+ Çift Çekirdekli İşlemci
+ 1 GB RAM
+ 16 GB depolama alanı
+ Wi-Fi- (802.11b/g
+ Bluetooth
+ Sesli arama yapabilme
+ Video ile Konferans görüşmeleri
+ Micro USB girişi

Kaynak: veteknoloji

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.