Flavio Manzoni Uzay Mekiği Çizdi

Flavio Manzoni Uzay Mekiği Çizdi

Teknoloji denilince akıllara genellikle ilk olarak Uzay Çağı geliyor.

Teknoloji denilince akıllara genellikle ilk olarak Uzay Çağı geliyor. Bu dönem içerisinde yer alan uçan uzay mekikleri tüm insanların dikkatlerini çekmeyi başarıyor. Yetenekli araba üreticisi olan Ferrari yapmış olduğu tasarımlar ile birlikte ortaya kaliteli sonuçlar çıkartmış.

Tamamen kavramsal düşüncelerden oluşan Ferrari Uzay Gemisi, Ünlü bir o kadar da yetenekli tasarımcısı Flavio Manzoni düşündü beraberinde modellere aktardı. Üzerinde barındırmış olduğu bilim kurgu filmlerinden oldukça etkilenen tasarımı ile uçak ve uzay gemisi arasında gidip gelen çizgilere sahip.

Flavio Manzoni kaleme almış olduğu tasarımın mekan ve yerçekimi kanunlarını hiç bir şekilde dikkate almadığını dile getirdi. Manzoni’ye göre belirlenen kurarlar bir sonraki aşamada eklenerek tasarım faaliyete geçirilmeli. Bu süreç içerisinde UFO resimlerinden etkilendiğini söyledi.

Manzoni insan ırkını başka yıldızlara taşıyacak olan gemilerin insan zekasını en yüksek dercede yansıtmasının önemini vurguluyor. FormTrends ve Popular Science’a tasarımlarını gönderen yetenekli tasarımcının ortaya çıkarttıkları oldukça ilgili çekici olduğu fakat bu tasarımların özelleştirilmesi beraberinde gerçekleşmesi açısından teknolojinin oldukça ileri seviyede olmadığını dile getirdi.

Kaynak:Ve teknoloji

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar